Sınav ve Kongre Öncesi Kurslar: 2 ve/veya 3 Haziran 2020
    
Gün Boyu Enstitü Sınavları
       
 Sınav ve Kongre Öncesi Kurslar: 3 Haziran 2020, Çarşamba
   
Gün Boyu Enstitü Sınavları
   
09.00-18.00 Kongre Öncesi Kurslar (Detaylar için Tıklayınız)
    Kurs 1: İmgeleme Eylemde: Fiziksel Engeli Olan Kişiler ile Psikodrama,
Eğitmen: Daniela Simmons - Çevirmen: Hande Karakılıç Üçer
     
    Kurs 2: Kişisel Başarısızlık Deneyiminin Çalışılması ve Dönüştürülmesinde Sanat Terapisi,
Eğitmen: Liudmilla Lebedeva - Çevirmen: Eren Güneş
     
    Kurs 3: Faydalı Oyun “Sihirli Dayanıklılık Adası”- Çocuklar ile Psikodrama Terapisi,
Eğitmenler: Stefan Flegelskamp ve Milena Mutafchieva - Çevirmen: Elçin Baykal Kök
        
 Bilimsel Program I. Gün: 4 Haziran 2020, Perşembe
    
09.00-09.30 Kayıt (Asklepion)
        
09.30-10.30 Açılış ve Konuşmalar (Asklepion)
        
10.30-11.15 Konferans: Bizi Hayatta Tutan Ne: Bireysel ve Toplumsal Düzeyde Dayanıklılık (Asklepion)
    Oturum Başkanı: Bircan Kırlangıç Şimşek
Konuşmacı: Levent Küey
       
11.15-11.30 Çay-Kahve Molası

 

 

 

 

11.30-12.15 Konferans: Boş Mu, Dolu Mu? İyi Mi, Kötü Mü? (Asklepion)
    Oturum Başkanı: Tülin Kuşgözoğlu
Konuşmacı: İnci Doğaner
       
12.15-13.00 Konferans: Sürdürülebilir Bir Yaşam Kalitesi Yaratabilmek İçin Salutojenik Bakış Açısının Gerekliliği (Asklepion)
    Oturum Başkanı: Berna Gökengin
Konuşmacı: Judith Teszary, Çevirmen: Ethel Eskenazi
       
13.00-14.00 Öğle Arası

 

 

 

 

14.00-15.15 Doğaçlama Tiyatro: Doğaçlama Tiyatro Ya Da Dramatik Olanın Sınırlarını Zorlamak (Asklepion)
    Oturum Başkanı: Hatice Karaer Ünaldı
Konuşmacılar: Sevda Çevik, Abdülkadir Çevik
       
15.15-15.30 Çay-Kahve Molası
       
15.30-18.30 Grup Uygulamaları (Detaylar için Tıklayınız), (Asklepion)
       
   
  • "Özleyiş", Arşaluys Kayır
   
  • "Preoidipal ve Oidipal Eksiklik ve Çatışmaların Çözümlemesi Üzerinden Mitolojik Türk Metinlerinde Psiko-Kültürel İrdeleme", M. Bilgin Saydam
   
  • "İlişkilerimizde Kırılganlık ve Dayanıklılık: Psikodrama ve Diğer Eylem Yöntemleri ile Araştırmak", Daniela Simmons - Çevirmen: Hande Karakılıç Üçer
   
  • "Oyunun Büyüsü", Gülsen Erden
   
  • "Hepimiz Sağkalma Dehalarıyız", Judith Teszary - Çevirmen: Onur Gürsoy
   
  • "Duygusal Anılar ve Zehirli Duygular ile Çalışmada Sanat Terapisinin Dönüştürücü Kaynakları", Liudmilla Lebedeva - Çevirmen: Eren Güneş
   
  • "Düş Bahçelerine Giden Yollar", Meral Genç - Pınar Ulupınar Erakay
   
  • "Nelere Dayandık? Neden Sürdürdük?...", Nalan Kalkan Oğuzhanoğlu - Osman Özdel
   
  • "İlişkilerdeki Sürdürülebilirliğin Zorlukları", Nevzat Uçtum Muhtar - Hülya Deniz
   
  • "İçimdeki Kutuplar; Dişi ve Eril'in Dansı", Nilhan Sezgin
   
  • ""Yılan Korkma Diyor" Çocuklarla Psikodrama Atölyesi", Stephan Flegelskamp - Milena Mutafchieva - Çevirmen: Esra Doğan
   
  • "İlişkilerde Travma ve Kayıp ile Psikodrama Yoluyla Çalışmak", Zoli Figush - Çevirmen: Berna Gökengin
       

18.30-19.00

Plaket Töreni(Asklepion)

    Oturum Başkanı: Düzenleme Kurulu
Onur Konukları: Grete Leutz, Fürüzan Yazıcı, İnci Doğaner
       
19.00-20.00 Gösteri (Asklepion)
       
20.00-21.00 Açılış Kokteyli
       
 Bilimsel Program II. Gün - 5 Haziran 2020, Cuma
       
08.30-10.30 Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü Genel Kurulu
       
09.00-11.00 Atölye Çalışmaları (Detaylar için Tıklayınız)
   
   
  • Meltemi Senden Esen, Soluğu Sende Olan Yeni Bir Başlangıç, Alper Zobarlar - Elçin Baykal Kök
   
  • Psikodramada Genososyogram, Ertan Görgü
   
  • Yıllarca Ticari Sömürüye Maruz Kalan ve 16 Yaşında Ulaşılan Rita'nın Savrulan Duyguları, Güngör Çabuk
   
  • Bağlanma: En Büyük Dayanıklılık Kaynağı, Milena Mutafchieva - Çevirmen: Esra Doğan
   
  • Yaşam Tiyatrosu: Varolmak, Oynamak, Yaratmak ve Şimdi ve Burada Yaşamak, Rozei Telias - Çevirmen: Ethel Eskinazi
   
  • Yaratıcılık, Kukla ve Kukla Oynatımı Atölyesi, Sevda Çevik
   
09.00-11.00 Sözel - Poster Sunumları
       
11.00-11.30 Çay-Kahve Molası
       
11.30-12.15 Konferans: Sosyometri ve Sürdürülebilirlik: Seçme ve Bağlanma Sanatı (Asklepion)
    Oturum Başkanı: Hande Karakılıç Üçer
Konuşmacı: Daniela Simmons, Çevirmen: Hande Karakılıç Üçer
       
12.15-13.00 Konferans: Travma Çalışmalarında Demokrasinin İyileştirici Gücü (Asklepion)
    Oturum Başkanı: Aliye Mavili
Konuşmacı: Zoli Figush, Çevirmen: Berna Gökengin
       
13.00-14.00 Öğle Arası
       
14.00-14.45 Konferans: Yeni Bir Terapötik Yaklaşım Olarak Sosyometrik Yas Terapisi: Terapistin Artı Gerçekliğinde Hastanın Zihninde Psikodrama (Asklepion)
    Oturum Başkanı: Berna Arapaslan
Konuşmacı: Ejder Akgün Yıldırım
     
14.45-15.00 Çay-Kahve Molası
     
15.00-18.00 Grup Uygulamaları (Detaylar için Tıklayınız), (Asklepion)
     
   
  • "Özleyiş", Arşaluys Kayır
   
  • "Preoidipal ve Oidipal Eksiklik ve Çatışmaların Çözümlemesi Üzerinden Mitolojik Türk Metinlerinde Psiko-Kültürel İrdeleme", M. Bilgin Saydam
   
  • "İlişkilerimizde Kırılganlık ve Dayanıklılık: Psikodrama ve Diğer Eylem Yöntemleri ile Araştırmak", Daniela Simmons - Çevirmen: Hande Karakılıç Üçer
   
  • "Oyunun Büyüsü", Gülsen Erden
   
  • "Hepimiz Sağkalma Dehalarıyız", Judith Teszary - Çevirmen: Onur Gürsoy
   
  • "Duygusal Anılar ve Zehirli Duygular ile Çalışmada Sanat Terapisinin Dönüştürücü Kaynakları", Liudmilla Lebedeva - Çevirmen: Eren Güneş
   
  • "Düş Bahçelerine Giden Yollar", Meral Genç - Pınar Ulupınar Erakay
   
  • "Nelere Dayandık? Neden Sürdürdük?...", Nalan Kalkan Oğuzhanoğlu - Osman Özdel
   
  • "İlişkilerdeki Sürdürülebilirliğin Zorlukları", Nevzat Uçtum Muhtar - Hülya Deniz
   
  • "İçimdeki Kutuplar; Dişi ve Eril'in Dansı", Nilhan Sezgin
   
  • ""Yılan Korkma Diyor" Çocuklarla Psikodrama Atölyesi", Stephan Flegelskamp - Milena Mutafchieva - Çevirmen: Esra Doğan
   
  • "İlişkilerde Travma ve Kayıp ile Psikodrama Yoluyla Çalışmak", Zoli Figush - Çevirmen: Berna Gökengin
     
20.00-23.00 Gala Yemeği
     
 Bilimsel Program III. Gün - 6 Haziran 2020, Cumartesi
     
09.00-11.00 Atölye Çalışmaları (Detaylar için Tıklayınız)
     
   
  • Tapınak Bedenim, Barış Tok - İnanç Sümbüloğlu
   
  • Kendime Rağmen, Berna Gökengin - Hadi Sağın
   
  • Kendilik Temsilleri, Gölgeler ve Derinlemesine Psikodrama, Ejder Akgün Yıldırım
   
  • Kabuğun Dayanıklılığı, Özün İncinebilirliği, Kökün Sürdürülebilirliği, Emine Pişmişoğlu - Güzin Uğur Atalay
   
  • Güç mü, Güçlük mü?, Enise Çalışkan Çoban - Ali Kuserli
   
  • Kendilik Kayıtlarında Kırılganlık ve Dayanıklılık, Figen Çulha Ateşci - Gülfizar Sözeri Varma
   
  • Grubun Direnci - Terapistin Dayanıklılığı, Nalan Özçete - Behice Boran
   
  • Psikodramada Simgesel Tasarımın İyileştirici Gücü, Nevin Eracar
   
  • İlişkilerde Dayanıklılık ve Sürdürülebilirlik, Nuşin Sarımurat Baydemir
   
  • Dalgalı Denize Açılmak, Ö. Sürel K. Öztürkçü - Ayşe Altan
     
11.30-12.15 Konferans: Öznesellik Ve Nesnesellik Hakkında Psikofilozofik Yordama: Dayanıklılık Ve Sürdürebilirliğin Psikoterapi Bağlamında İrdelenmesi (Asklepion)
    Oturum Başkanı: Özlem Ulutaş Akarken
Konuşmacı: M. Bilgin Saydam
     
12.15-13.00 Konferans: Mülteci Anne ve Çocuklarda Dayanıklılık Psikodrama ile Nasıl Desteklenir? (Asklepion)
EBTS- İlkyardım Programı
EBTS: Psikodrama Aracılığı ile Mülteci Ailelerde Travmanın Stabilizasyonu – İnovasyon Projesi 2017-2019
    Oturum Başkanı: Sema Aydoğan
Konuşmacılar: Stefan Flegelskamp, Milena Mutafchieva , Çevirmen: Elçin Baykal Kök
     
13.00-14.00 Öğle Arası
     
14.00-14.20 Ödül Töreni (Asklepion)
     
14.20-14.45 Diploma Töreni (Asklepion)
     
14.45-15.00 Kapanış Töreni (Asklepion)
     
15.00-15.15 Çay-Kahve Molası
     
15.15-18.15 Grup Uygulamaları (Detaylar için Tıklayınız) (Asklepion)
     
   
  • "Özleyiş", Arşaluys Kayır
   
  • "Preoidipal ve Oidipal Eksiklik ve Çatışmaların Çözümlemesi Üzerinden Mitolojik Türk Metinlerinde Psiko-Kültürel İrdeleme", M. Bilgin Saydam
   
  • "İlişkilerimizde Kırılganlık ve Dayanıklılık: Psikodrama ve Diğer Eylem Yöntemleri ile Araştırmak", Daniela Simmons - Çevirmen: Hande Karakılıç Üçer
   
  • "Oyunun Büyüsü", Gülsen Erden
   
  • "Hepimiz Sağkalma Dehalarıyız", Judith Teszary - Çevirmen: Onur Gürsoy
   
  • "Duygusal Anılar ve Zehirli Duygular ile Çalışmada Sanat Terapisinin Dönüştürücü Kaynakları", Liudmilla Lebedeva - Çevirmen: Eren Güneş
   
  • "Düş Bahçelerine Giden Yollar", Meral Genç - Pınar Ulupınar Erakay
   
  • "Nelere Dayandık? Neden Sürdürdük?...", Nalan Kalkan Oğuzhanoğlu - Osman Özdel
   
  • "İlişkilerdeki Sürdürülebilirliğin Zorlukları", Nevzat Uçtum Muhtar - Hülya Deniz
   
  • "İçimdeki Kutuplar; Dişi ve Eril'in Dansı", Nilhan Sezgin
   
  • ""Yılan Korkma Diyor" Çocuklarla Psikodrama Atölyesi", Stephan Flegelskamp - Milena Mutafchieva - Çevirmen: Esra Doğan
   
  • "İlişkilerde Travma ve Kayıp ile Psikodrama Yoluyla Çalışmak", Zoli Figush - Çevirmen: Berna Gökengin
     

 

Önemli Tarihler

Kongre Tarihleri: 3-6 Haziran 2020

Erken kayıt son tarihi:
1 Nisan 2020

Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü Yeterlilik Sınavları:
3 Haziran 2020

Kongre Öncesi Kurslar: 
3 Haziran 2020

Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü Genel Kurulu:
5 Haziran 2020 Saat: 08.30-10.30

Enstitü, Federasyon ve Derneklerimiz

Destekçilerimiz

 

Konuşmacılar, Grup Liderleri

 

Powered byyy Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.